KONSERVANTAI

Šįkart norėčiau pakalbėti labai opia ir vis dažniau diskutuojama tema, kuri, dėl prasmingos informacijos trūkumo, jau tampa savotiškai apipinta mitais ir legendomis. Manau, kad dabar pats tinkamiausias laikas tiesiog aiškiai, suprantamai ir tiesiai šviesiai išdėstyti „Vilana Natural Beauty“ poziciją šiuo ypač svarbiu klausimu – konservantai kosmetikos produktuose.

Visų pirma, kodėl ir kada yra naudojami konservantai? Visos grožio ir higienos priemonės, kurių receptūros sudedamoji dalis yra vanduo, privalo būti tam tikra prasme apsaugotos, nes vanduo – puiki terpė daugintis įvairiausioms bakterijoms, grybeliams ir kitiems kenksmingiems mikroorganizmams. O tai tikrai nėra priedas, kurį norėtumėte matyti, tarkime, savo pamėgtame veido kremuke – jie neatlieka jokios naudingos funkcijos: nei drėkina, nei lygina raukšles, tiesą pasakius, priešingai, yra išties pavojingi ir gali sukelti gan ūmius uždegimus, infekcijas, rimtus odos pažeidimus.

Tad nuoširdžiai rūpindamiesi pačiu didžiausiu Jūsų turtu – sveikata, taip pat remiantis įstatymų numatyta tvarka, mes tiesiog privalome tam tikruose produktuose naudoti papildomą ingredientą – konservantą. Produktas, savo sudėtyje turintis vandens, o mūsų pasiūloje, kaip žinia, jų yra ne vienas – visada būtinai turės „išlaikyti“ vadinamąjį PET „egzaminą“ (Preservative efficacy test – konservanto efektyvumo testą) ir nė viena atsakinga laboratorija neduos sutikimo paleisti į rinką produktų, kurie nebus visiškai saugūs naudojimui. Visai kas kita yra aliejiniu pagrindu ar be vandens kurti kosmetikos gaminiai – bakterijos aliejų nemėgsta, juose nėra palankių sąlygų joms daugintis, tad tokie produktai jau savaime iš esmės yra saugūs, o jų galiojimo laikas tikrai pakankamai ilgas. Tokių priemonių galiojimas paprastai baigias ne dėl susikaupusių bakterijų ar grybelių, o tiesiog, laikui bėgant, aliejai praranda savo gerąsias savybės ir tampa nebe tokie efektyvūs. Beje, reiktų paminėti, kad aliejai tikrai nemėgsta draugauti su saule ar šviesa, tad juos rekomenduojama laikyti tamsiuose, sandariai uždarytuose buteliukuose ir, jei yra galimybė, kuo toliau nuo šviesos ir šilumos šaltinių.

Kodėl būtent šis konservantas yra naudojamas „Vilana Natural Beauty“ produktų sudėtyje? Kaip jau dabar žinote, bet kuris kremas, šampūnas ar kondicionierius privalo būti kokybiškas ir saugus tiek Jūsų puoselėjamam grožiui, tiek sveikatai. Kadangi oficialiai nėra jokių nustatytų rekomendacijų ar įstatymiškai veikiančių nurodymų, kokius konservantus rinktis ir naudoti, teko patiems nerti į plačius vandenius ir surasti geriausią ir efektyviausią variantą, tą vadinamą tobulą viduriuką, kad ne tik atitiktų visus svarbius poreikius, bet ir būtų draugiškas gamtai, žmogui ir, žinoma, efektyviai apsaugotų nuo nepageidaujamų kenkėjų ir galimų jų sukeliančių žalingų veiksnių. Tikriausiai ne viena esate girdėjusi, kad natūralus vitaminas E, greipfrutų eterinis aliejus ir keletas kitų gali būti naudojami kaip puikūs natūralūs konservantai – taip, tiesa, tačiau jie yra labai siauros specifikos ir daugeliu atveju tiesiog nepajėgūs apsaugoti mūsų mylimus kosmetikos produktus. Todėl mūsų pasirinkimas: Dehydroacetic acid & Benzyl alcohol – jų mišinys dar vadinamas Gfecosafe ar Cosgard. Tai vienintelis konservantas, kuris yra patvirtintas kaip natūralus ir ypač veiksmingas, ir svarbiausia, pripažintas vienos labai didelės Bio produkcijos reguliavimo kompanijos Ecocert, o tai pasako labai daug! Ši organizacija turi išties nuostabią reputaciją ir yra ypač gerbiama visų natūralios kosmetikos kūrėjų.

Dar vienas aspektas, kurį norėčiau paminėti, nes gan dažnai tenka atsakyti į šį klausimą – Benzyl alchohol šiame konservante yra tikrai natūralios kilmės, kad būtų aiškiau, jis natūraliai randamas tikrojoje arbatoje, vaisiuose, įvairiuose eteriniuose aliejuose. Faktas, kurį taip pat norėčiau pabrėžti, jog jūs suprastumėte tai teisingai – mūsų siekis, jog kosmetikos gaminiai išsaugotų kokybišką vertę ir poveikį maždaug 6 mėnesius nuo pakuotės atidarymo datos. Mano manymu, tai tikrai pakankamas laiko tarpas sunaudoti visą kremo pakuotę ar šampūno buteliuką, tad mūsų produkcijoje konservanto naudojama labai nedaug – praktiškai visada mažiau negu 1% iš šimtaprocentinės produkto sudėties.

Esu tikra ir tą patvirtina mano darbo patirties rezultatai, jog šis pasirinkimas yra teisingas, ir galiu drąsiai pasakyti, dėl šios priežasties niekada neabejoju savo sukurtų produktų saugiu vartojimu. Tad labai kviečiu visas truputį plačiau pasidomėti, patyrinėti ir sužinoti daug naujų, vertingų ir įdomių dalykų, kurie padės pasirinkti ne tik natūralius, saugius ir efektyvius produktus, padedančius puoselėti Jūsų odą ir plaukus, išvaduos nuo įvairių toksinų, bet, turėdamos daugiau žinių, taip pat galėsite teisingai patarti ir savo draugei, mamai ar močiutei, kaip atpažinti ir pasirinkti kokybišką, sveiką ir, ko gero, tobuliausią variantą, renkantis produkciją sau ir savo šeimai.

EUREuro
error: