ŽIEMOS VARGAI IR RŪPESČIAI – BESIELEKTRINANTYS PLAUKAI

Kad ir kaip nesinori pripažinti, kasmet vasara praskrieja neįtikėtinu greičiu. Atėjus rudeniui, o vėliau ir darganotiems, šaltiems žiemos orams turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į šiltesnį garderobą, bet ir į plaukų priežiūrą. Juk tikrai norite džiaugtis gražiais plaukais ištisus metus! 

Lauke paspaudus šaltukui ir prasidėjus šildymo sezonui, neretai vyksta kai kurie nenumaldomi pokyčiai, turintys neigiamą poveikį tiek mūsų organizmui, tiek odai ir plaukams. Tokiu metu neretai, praėjus tam tikram laikotarpiui, sulėtėja galvos odos kraujotaka, tad plaukams dažnai pradeda trūkti reikiamų medžiagų, būtinų palaikyti optimalią drėgmę ir sveiką plaukų būklę. Dėl nuolatinio temperatūrų skirtumo, nepakankamos drėgmės oro patalpose, jų poveikį netrukus pajunta ir patys plaukai – jie pradeda sausėti, pūstis, praranda paklusnumą, o galiausiai pradeda elektrintis ir šiauštis. Kad taip nenutiktų, turime žinoti ko labiausiai trūksta mūsų plaukams šaltuoju metų laiku ir kokios priemonės padeda nuo plaukų elektrinimosi. 

Dėl ko plaukas pradeda elektrintis?

Plaukų elektrinimasis atsiranda tada, kai padidėja natūralus plaukų elektrostatinis krūvis, o tai dažniausiai nutinka žiemą. Deja, dėl šios problemos kaltas ne vien šaltas ir darganotas oras. Neretai su besielektrinančių plaukų problema taip pat susiduriama tuomet, kai nuolat skubame ir neretai pasižadėjimas dažnai nesinaudoti karšto oro džiovintuvu anksčiau ar vėliau išvis pamirštamas. Tiesa ta, kad karštis ir sausas oras gali paveikti ne tik odą, bet ir plaukus, iš jų pašalindami gyvybiškai svarbią drėgmę. Visa tai paveikia ir plaukų elektrostatinį krūvį bei suardo natūralią drėgmės pusiausvyrą.

Gražūs plaukai leidžia sužibėti ne tik reklamoje ar populiarių žurnalų viršeliuose. Mes norime, kad plaukai būtų purūs ir garbanoti, todėl bėgame į kirpyklą, o po cheminio sušukavimo kankinamės, nes plaukai ne tik tampa šiurkštūs ir trapūs, ima slinkti, praranda žvilgesį, tačiau dar ir labai elektrinasi – tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku, kai nusiėmus kepurę plaukai stojasi piestu ir atrodo taip, tarsi iš labai seno siaubo filmo, kuomet pagrindinis veikėjas nukratomas elektrošoko. 

Išsausėję ir besielektrinantys plaukai – tai ženklas, kad jiems trūksta drėgmės ir maistingųjų medžiagų. Taigi, pirmasis žingsnis sprendžiant šią problemą – tinkamas plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas.

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti – tai įsigyti medines, bambukines šukas ar natūralios medžiagos plaukų šepetį, kurį galėsite naudoti ir galvos masažui. Vertėtų išbandyti šepečius su nailoniniais arba lanksčiais šerno šereliais, jie mažina elektrostatinį krūvį bei suteikia plaukams apimtį ir žvilgesį. Venkite metalinių, plastikinių šukų – nuo jų plaukai elektrinsis labiausiai! Norint sumažinti plaukų elektrinimąsi patariama juos šukuoti pradedant nuo plaukų galiukų ir kylant aukštyn link šaknų.

Rekomenduojame išbandyti: Vilana Natural Beauty plaukų šepetį su minkštais šereliais.

Dar vienas ypač vertinags patarimas: įsigykite rožių arba levandų eterinio aliejaus – aliejai puikiai veikia kaip antistatinė medžiaga, kuri padeda sumažinti elektrinimąsi. Prieš miegą užlašinkite jo kelis lašus ant šepečio ir gerai išsišukuokite plaukus – nustebsite, kaip jie taps klusnūs ir ims žvilgėti. Arba tiesiog pašildykite tarp delnų vos kelis mažyčius lašelius aliejaus ir tada labai lengvai perbraukite per plaukų paviršių. Tai jums tikrai patiks! Vis dėlto tokia priežiūra padeda įveikti tik simptomus, tačiau nepašalina priežasties. Greičiausiai plaukams tiesiog neužtenka drėgmės, todėl jie ir elektrinasi.

Rinkitės produktus, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų: hialurono, oleino rūgšties, peptidų, pantenolio ir glicerino, aminorūgščių – jie intensyviai drėkina ir maitina plaukus, Natūralus vitaminas E – apsaugo nuo streso pažaidos ateityje.

Renkantis šampūną svarbu atkreipti dėmesį ne tik į plaukų, bet ir galvos odos būklę. Dėl to šaltuoju metų laiku rekomenduojama rinktis plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra vertingų drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, kadangi jos padeda palaikyti natūralią drėgmės pusiausvyrą.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad plaukų nepakanka trinkti tik šampūnu – reikia pasirinkti plaukus maitinančias ir stiprinančias priemones: kondicionierius, kaukes, balzamus, plaukų aliejus – šios priemonės suteiks plaukams daugiau maistinių medžiagų ir vitaminų, saugos plaukus nuo kensmingų temperatūros pokyčių bei žalingų aplinkos veiksnių.

Šampūną reikia rinktis atsižvelgus į galvos odos tipą, o kondicionierių ar balzamą – į esamą plaukų būklę.

Taip pat naudokite nenuplaunamas priemones, pvz., maitinamąjį purškiamąjį antistatiką, kuris sumažina plaukų elektrinimąsi, kartu juos glotnina, lygina matina ir drėkina bei turi apsaugą nuo karščio ir praturtina plaukus puoselėjančiu multivitaminų kompleksu.

Rekomenduojame išbandyti: Vilana Natural Beauty maitinantį ir drėkinantį kondicionierių plaukams  „Mint hair conditioner“, kremą besišakojantiems plaukų galiukams  „Pure softness“ .

Karštis – tai viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių plaukų elektrinimąsi. Taigi, džiovinant plaukus džiovintuvu svarbu jų dar labiau nepažeisti. Plaukų priežiūros specialistai pataria plaukus džiovinti nustačius silpniausią plaukų džiovintuvo srovę ar bent jau laikant džiovintuvą 30 – 40 cm atstumu nuo plaukų. Jokiais būdais nereikėtų eiti į lauką, iki galo neišsidžiovinus plaukų! Kitaip rizikuojate ne tik plaukų grožiu, bet ir galite pakenkti savo sveikatai. 

Kartais plaukų elektrinimuisi įtakos turi sintetiniai galvos apdangalai. Natūralios medžiagos, tokios kaip švelni vilna ar kašmyras, leidžia galvos odai kvėpuoti ir nedidina plaukų elektrostatinio krūvio. 

Svarbu nepamiršti, kad plaukų sveikatai ir grožiui yra svarbiausi vitaminai, mineralai bei maistinės medžiagos. Taigi rūpintis plaukais privalu ne tik žiemą, bet ir vasarą.

! Auksinė taisyklė !

Taisyklinga priežiūra. Vasarą – drėkinimas, žiemą – maitinimas.

Puoselėkite plaukus kasdien.

EUREuro
error: